AKCIA-5%

Fruktóza /1000g

Fruktóza /1000g
 
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1000050
EAN kód
8588004890121
Bežná cena: 3.48 €, Ušetríte: 0.17 € (5%)
2.76 € bez DPH
3.31 €Cena s DPH
na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body
Doprava už od 3.40 € prostredníctvom Kuriérom GLS
Kúpou tovaru získate 3 vernostných bodov.
• biely, kryštalický prášok • geneticky nemodifikovaná • 1000 g

Popis

Fruktóza spolu s glukózou patrí do skupiny monosacharidov, ide teda o jednoduchý cukor skladajúci sa z jednej molekuly sacharidovej jednotky. Fruktóza sa nazýva tiež ako ovocný cukor, keďže sa nachádza najmä v ovocí. Je sladšia ako glukóza a sacharóza (cukor), avšak nepodporuje uvoľňovanie inzulínu tak, ako tieto dva spomínané sacharidy. Preto je vhodná aj pre diabetikov po predošlej konzultácii so svojim lekárom. Fruktóza je absorbovaná v tenkom čreve rozdielnym mechanizmom ako glukóza, preto sa vstrebáva a spaľuje pomalšie. Fruktóza sa po vstupe do buniek mení na glukózu a až potom je využitá ako zdroj energie.

Použitie
Využíva sa ako zdroj energie pre športovcov, pre organizmus vystavený ako fyzickej tak aj psychickej záťaži a pre rekonvalescentov. Taktiež je určená pre posilnenie organizmu starších ľudí a detí.

Dávkovanie
Maximálna denná dávka je cca 40 – 60 g rozložených do celého dňa. Jedna polievková lyžica je cca 15 g. POZOR! nadbytok fruktózy sa v organizme môže premieňať na tuk. Neprekračovať dávkovanie. Môže sa pridávať do minerálnej vody, citronády, čaju, kávy, ovocných a zeleninových štiav, ako aj na ochutenie rôznych druhov pokrmov (jogurtov, vločiek, pudingov, ovocných pohárov, kompótov, koláčov ...).

Skladujte v suchu pri relatívnej vlhkosti vzduchu najviac 70%. Po každom použití starostlivo uzatvorte obal, zabránite tak tvrdnutiu zmesi.

Zloženie
fruktóza

Balenie
Vyrába sa v 1000g baleniach s uzatvárateľným zipom.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)