Probiotické baktérie BACILLUS COAGULANS

  • Pridané: 06.11.2017   |   Autor: VEMICA
 
Pri myšlienke na baktérie si väčšina z vás vybaví pojem, že baktérie sú predsa zlé, pretože napomáhajú vzniku rôznych neduhov a ochorení. No pravda je taká, že baktérie delíme na dva druhy a to na: ,,dobré“ a ,,zlé“. Ako je to teda naozaj?

Čo sú probiotiká

Probiotiká sú tie ,,dobré“ baktérie, ktoré sú zdraviu prospešné, najmä pre váš tráviaci systém.  Definujeme ich aj ako živé mikroorganizmy, ktoré nájdeme v niektorých druhoch jedál, ktoré sú pripravené fermentáciou. Patrí medzi ne napríklad kefír, jogurt, kyslá kapusta, temphen, kimči a iné. Avšak, nájdeme ich aj v podobe výživových doplnkov.
Medzi najznámejšie probitiká patria probiotiká zo skupiny Lactobacillus a Bifidobacterium, no existuje ešte mnoho ďalších skupín a každá má svoje vlastné špecifikum. Ukázalo sa, že každé probiotikum sa dá využiť na odlišné zdravotné problémy. Preto je potrebné, aby ste si vybrali také, ktoré sadne práve vášmu zdravotnému problému.

Probiotiká nie sú prebiotiká

Prebiotikum je rastlinné vlákno, ktoré dobré baktérie v čreve vyživuje. Čiže slúži ako hnojivo pre dobré baktérie, ktoré už existujú. Napomáha im rásť a vyrovnáva pomer medzi zlými a dobrými baktériami. Medzi prebiotikum zaradujeme aj inulín vlákninu z čakanky. 

Baktérie BACILLUS COAGULANS

Ako sme si už povedali v úvode, jestvuje veľa druhov probiotík. No dnes by sme vám chceli predstaviť unikátnu baktériu Bacillus Coagulans, medzi ktorej schopnosti patrí napríklad to, že dokáže znížiť cholesterol, rovnako to aj hladinu inzulínu a mnoho ďalších:

Udržiava zdravé črevné prostredie
Probiotiká pomáhajú a udržiavajú rovnováhu v črevách, čo má prirodzene vplyv na celkovú pohodu človeka. Bacillus coagulans pomáha udržať rovnováhu v črevách tým, že tráviacemu systému dodáva kyselinu mliečnu. Tá pomáha regulovať hodnoty pH, čím zabraňuje množeniu zlých baktérií.

Stará sa o tráviaci trakt
Bolo zistené, že Bacillus coagulans vám pomôže aj v prípade, že trpíte hnačkou, nadúvaním či plynmi a pri iných problémoch, ktoré vedia nepríjemne potrápiť. Istá klinická štúdia prišla k záveru, že Bacillus coagulans má schopnosť zmierniť nadúvanie a nepohodlie spôsobené tráviacimi ochoreniami.

Napomáha udržať silný imunitný systém
Až 80% imunitného systému sídli v črevách, preto by ste sa pri snahe o posilnenie imunity mali zamerať práve tam.

Ostatné zdraviu prospešné účinky
Okrem toho, že sa Bacillus coagulans postarajú o zdravie vášho tráviaceho traktu prináša ešte mnoho iných výhod. Ženám môže pomôcť pri vaginálnych ochoreniach, kedy podporí normálne fungovanie vaginálneho ekosystému. Bacillus coagulans sa odporúča užívať aj pri užívaní antibiotík a dopomôcť tak k rýchlejšiemu prinavráteniu rovnováhy.