• logo
  • Kontaktujte nás
    0949 241 750
    Po - Pia: 9:00 - 16:00
  • Môj profil
  • 2 ks
    za 41.25 €
VEMICA.SK
   
 Novinky
Black Friday 2022

NAD 30 EUR DODATOČNÁ ZĽAVA 10% Z CELÉHO NÁKUPU | NA VYBRANÉ PRODUKTY ZĽAVY AŽ 30% | DOPRAVA ZDARMA NAD 60 EUR | Zľavový kód: BF2022 | Akcia platí do 30.11.2022.


Vernostný program

Zaregistruj sa v našom e-shope ako náš verný zákazník a zbieraj body za každý nákup. Už pri registrácii získaš 10 bodov ako bonus. Nazbierané body potom uplatníš ako zľavu na celý nákup. Zľava sa vzťahuje aj na akciové produkty! zobraziť viac...


Dovolenka 19.08. – 26.08.2022

V dňoch 19.08. – 26.08.2022 bude naša spoločnosť zatvorená z dôvodu čerpania dovolenky. Ďakujeme za porozumenie.

 Dopravu zabezpečuje
 Podporované platby

Izomaltulóza (Palatinóza) /250g

Izomaltulóza /250g
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1000047
EAN kód
8588004890145
2.75 € bez DPH
3.30 €Cena s DPH
• GI = 32 • kryštalický prášok • 250 g •

Popis

Ide o novú generáciu cukru, ktorý je vyrobený z čisto prírodných surovín (cukrovej repy). Izomaltulóza je disacharid, ktorý má formu bieleho kryštalického prášku. Môžeme ju nazvať aj zdravým cukrom, keďže má veľmi nízky glykemický index (GI = 32), nízky inzulinemický efekt a taktiež zabraňuje tvorbe zubného povlaku a zubného kazu.

Má prirodzenú chuť podobne ako cukor (sacharóza), avšak do tela sa uvoľňuje oveľa pomalšie. Je úplne a pomaly stráviteľná, trávenie a vstrebávanie je kompletné na konci tenkého čreva. Pomalá stráviteľnosť zabezpečuje pomalý a celkove nižší nárast krvného cukru, čím nezaťažuje organizmus požiadavkou na tvorbu inzulínu. Nízky glykemický index umožňuje získať vyšší podiel energie z oxidácie tukov, teda spaľovania tukov. Preto pomáha odbúravať a postupne znižovať obsah telesného tuku bez úbytku svalovej hmoty.

Použitie 
Predstavuje vhodnejšiu voľbu kalórií pre deti aj dospelých, pretože zlepšuje výkonnosť a mentálne sústredenie. Vhodná ako náhrada sladidla pre diabetikov. Fyzicky aktívnym ľudom a športovcom slúži na doplnenie svalového glykogénu počas dňa. Vhodná ako sladidlo pri znižovaní telesnej hmotnosti. 

Izomaltulózu je možné pridať do rôznych nápojov a pokrmov, pretože je odolná a stála voči kyslému prostrediu. Preukázaná je aj odolnosť voči pôsobeniu mikróbov a baktérií mliečneho kvasenia, preto je vhodná aj do mliečnych nápojov a mliečnych pokrmov.

Výživové hodnoty v 100 g
Energetická hodnota 1700 kJ/400 kcal
Bielkoviny 0 g
Sacharidy (min.) 99 g
Tuky 0 g

Dávkovanie
V porovnaní so sacharózou (repný cukor) je sladivosť izomaltulózy polovičná, čo umožňuje jej kombináciu s inými sacharidmi a sladidlami. Chuťový profil je však zhodný. 

Pre športovcov
1 až 3 krát denne medzi jedlami. Rozmiešajte 30 g (1 zarovnaná polievková lyžica prestavuje 10 g) izomaltulózy vo vode alebo v nízkotučnom mlieku. 

Zloženie
Izomaltulóza (Izomaltuloza je zdrojom glukózy a fruktózy).

Upozornenie
Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, v dobre uzatvorenom obale, pri teplote do 25°C. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.

Výrobca
VEMICA, s.r.o

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.