AKCIA-5%

Slnečnicový lecitín tekutý /5kg

Slnečnicový lecitín tekutý /5kg
 
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1000032
Bežná cena: 57.30 €, Ušetríte: 2.86 € (5%)
45.36 € bez DPH
54.44 €Cena s DPH
na daný produkt nie je možné uplatniť: zľava, zľavový kupón, vernostné body
Doprava ZADARMO prostredníctvom Kuriérom GLS
Kúpou tovaru získate 54 vernostných bodov.
• náhrada vajec a masla • vhodný pre vegánsku kuchyňu • geneticky nemodifikovaný • bez alergénov • 5kg

Popis


 
Slnečnicový lecitín je čisto prírodný, rastlinný doplnok ľudskej výživy, ktorý je alternatívou sójového lecitínu. Slnečnica ako plodina nie je spájaná s genetickou modifikáciou a nie je alergénom. Výhodou slnečnicového lecitínu je jeho neutrálna chuť a vôňa. Lecitín patrí medzi tzv. fosfolipidy, ktoré tvoria hlavnú časť všetkých bunkových membrán, teda obal nervových, svalových a iných buniek ľudského tela. Hoci slnečnicový lecitín obsahuje spektrum prospešných fosfolipidov, jeho hlavnou účinnou látkou je fosfolipid fosfatidylcholín (cholín).
 
Výživové vplyvy užívania cholínu pre organizmus:
 
- Cholín prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu. Homocysteín je aminokyselina, ktorú má v krvi každý človek a ktorá vzniká štiepením bielkovín. Jej  vysoká hladina  poškodzuje cievy, v dôsledku čoho vzniká náhla cievna príhoda, ischemická choroba srdca a zvyšuje sa riziko kôrnatenia tepien.

- Cholín prispieva k správnej látkovej premene lipidov, teda pomáha udržiavať cholesterol v rozpustnej forme a zamedzuje jeho ukladaniu v cievach. Je dôležitou súčasťou žlče, nevyhnutnej na trávenie tukov.

- Cholín prispieva k udržaniu normálnej funkcie pečene. Ak v strave nie je dostatok cholínu, dôsledkom môže byť hromadenie veľkého množstva tuku v pečeni, tzv. stukovatenie pečene.
 
Použitie
Lecitín ako čisto prírodná látka vo forme emulgátoru v potravinách zabraňuje oddeleniu vody od oleja, prispieva k väčšiemu objemu cesta a spomaľuje žltnutie tukov. Lecitín je vhodné použiť pri domácom pečení chleba a koláčov, pri výrobe domácej čokolády, poliev, ďalej ako náhradu žĺtkov a masla.

  • do cesta na chlieb: 1 lyžicu lecitínu  na 1 kg zmesi
  • ako náhrada vajec: 1 lyžica nahradí 2 žĺtky
  • ako potravinový doplnok: odporúča sa 1 čajová lyžička denne

 
Zloženie: Lecitín zo slnečnice.
 
Všeobecné pokyny a upozornenia
Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Skladujte v suchu a po otvorení vždy obal dôkladne uzavrite.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)